Faworyt wygrywa w Tarnowie

Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała pierwszy ligowy mecz przed własną publicznością. Mimo zaciętej walki, zgodnie z oczekiwaniami, zespół Orlen Wisły Płock okazał się silniejszy i spotkanie zakończyło się wynikiem 23:35

Do Tarnowa przyjechał faworyt i nie zawiódł. W spotkaniu rozegranym w Arenie Jaskółka Tarnów, Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała z Orlen Wisłą Płock 23:35. Wynik spotkania szybko otworzył Dmitrii Zhitnikov, a błyskawicznie na to trafienie odpowiedział Paweł Podsiadło. Początek należał jednak do drużyny gości, która z łatwością zdobywała bramki. Po niespełna 4 minutach było już 1:4. Gdy w 5. minucie tablica wyników wskazywała wynik 2:5, o czas dla swojego zespołu zaskakująco wcześnie poprosił trener Tomasz Strząbała. Pokilku minutach wyrównanej w miarę walki, zespół z Płocka ponownie zaczął przejmować inicjatywę. Po kwadransie gry Wisła Prowadziła już 5 bramkami i choć tarnowianie próbowali odrabiać straty, rywale skutecznie im to uniemożliwiali. Na niespełna półtorej minuty przed końcem pierwszej części spotkania, o czas po raz drugi poprosił trener gospodarzy. Rozmowa z zawodnikami nie wpłynęła jednak na różnicę bramek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:16.

Po zmianie stron Wisła Płock szybko podwyższyła swoje prowadzenie do 7 bramek różnicy. Tarnowianie po chwili odzyskali koncentrację i po trafieniach Keisuke Matsuury i Jakuba Sikory, tarnowianom udało się odrobić część start – w 37. minucie było 15:20. Goście nie pozwolili jednak tarnowianom nabrać większego rozpędu i 2 minuty później ponownie prowadzili różnicą 7 trafień.

W 41. minucie zespół z Płocka miał nad rywalem przewagę już ośmiu bramek, a na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem prowadziła różnicą 10 trafień. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 23:35.