Na pożegnanie lata - impreza odwołana

 Pokaz filmowy, połączony z koncertem muzyki na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego, zaplanowany na 23 września, zostaje odwołany. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie.

 

Jak informuje Tarnowskie Centrum Kultury, zaplanowana na 23 września impreza zostaje odwołana ze względu na niesprzyjające prognozy pogody. Wydarzenie, po uzgodnieniu z wykonawcami, odbędzie się winnym terminie, o czym będziemy informować.

 

Na projekcję połączoną z koncertem na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego, zaprasza do Amfiteatru Letniego Tarnowskie Centrum Kultury. Wydarzenie odbędzie się 23 września o godzinie 19.00.  Podczas imprezy będzie można obejrzeć film „Bestia” z 1917 roku, w reż. Aleksandra Hertza, który opowiada tragiczną historię trójkąta miłosnego: młodej artystki oraz jej dwóch kochanków, byłego i nowego, żonatego z inną kobietą. Rolę artystki gra Pola Negri, największa gwiazda ówczesnego polskiego kina.

Talent Negri został szybko zauważony za zachodnią granicą – najpierw podbiła Niemcy, a w 1922 roku podpisała kontrakt z Paramount Pictures i wyjechała do Hollywood. Wielkie powodzenie Poli Negri za oceanem wykorzystał dystrybutor Jesse A. Levinson, który kupił „Bestię”, dokonał jej nieznacznej przeróbki i przedstawiał jako „The Polish Dancer”. Eksport filmu do Stanów Zjednoczonych pozwolił zachować obraz do dnia dzisiejszego – wszystkie polskie kopie zaginęły lub zostały zniszczone w czasie wojny.

Film jest najstarszym zachowanym obrazem z udziałem aktorki i jednym z dziewięciu, które nakręciła dla wytwórni Sfinks.

Orkiestra Ludwika Sarskiego - kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

14 maja nakładem wydawnictwa DUX ukazała się debiutancka płyta OLS THE KID, która jest hołdem dla twórczości Chaplina i inspirowana jest filmem "Brzdąc", którego stulecie premiery przypadało na 2021 rok.

Wstęp do amfiteatru wolny.
20.09.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |