Nowe wiaty rowerowe

 W Tarnowie stanie pięć nowych, zadaszonych wiat rowerowych. W każdej znajdzie się osiem stojaków na jednoślady. Wykonawca ma na to 40 dni.

 

W odpowiedzi na przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, na montaż w mieście nowych wiat rowerowych, zgłosiła się jedna firma – MM2021 z Koźmina Wielkopolskiego. Na realizację zadania wykonawca ma 40 dni.
Najpierw trzeba będzie przygotować podłoże. Następnie wykonawca będzie musiał dostarczyć wiaty, jak najbardziej podobne do tych, które już służą tarnowskim rowerzystom. Wewnątrz każdej ma zostać zamontowanych osiem stojaków o kształcie odwróconej litery „U” – ocynkowanych ogniowo, zabetonowanych w podłożu. Odległość pomiędzy nimi umożliwi parkowanie rowerów po obu stronach każdego stojaka.
W mieście funkcjonują już wiaty rowerowe, z których na co dzień korzystają miłośnicy jednośladów. Znajdują się na węzłach przesiadkowych: Krakowska-Dworcowa i Kochanowskiego-Chyszowska a także przy ulicy Goldhammera (w sąsiedztwie ANS) oraz w Mościcach: przy Chemicznej, Kwiatkowskiego oraz w sąsiedztwie Miejskiego Domu Sportu. Kolejna zostanie zamontowana na budowanym węźle przesiadkowym Błonie.

14.11.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |