Węgiel story

 Do Urzędu Miasta Tarnowa dotarł wreszcie projekt umowy na dostawę węgla z Polskiej Grupy Górniczej. PGG oferuje dla Tarnowa 500 ton węgla, którego sprzedażą zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Projekt umowy z Polskiej Grupy Górniczej, od której Tarnów ma kupować węgiel, dotarł dotarł wreszcie do urzędu. Po ustaleniu ostatecznego kształtu umowy i jej podpisaniu, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które ma zająć się sprzedażą węgla, będzie mogło odebrać węgiel ze składów PGG w Koszycach i Żabnie, przewieźć na swoje składowisko przy ulicy Komunalnej i rozpocząć sprzedaż dla osób uprawnionych do zakupu. W tym roku PGG oferuje dla Tarnowa 500 ton węgla.
Obecnie nie można określić konkretnego terminu, kiedy rozpocznie się sprzedaż, ale władze miejskie czynią starania, aby stało się to jak najszybciej. Miasto jest gotowe, teraz wszystko zależy od szybkości działań PGG i pojawienia się węgla w składach spółki. Wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach złożyło do 16 listopada 301 gospodarstw domowych, 277 zostało zweryfikowanych i gotowych jest do przekazania MPGK. Wnioski opiewają na 381,5 tony na rok bieżący i 243,2 tony na rok przyszły.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej także jest już w pełni gotowe do działania. Firma przygotowała zadaszone składy na przywożony węgiel, przygotowana jest waga, system sprzedaży, obsługa kasowa, są wyznaczeni pracownicy. Gotowy jest też tabor samochodowy, który ma przywieźć węgiel ze składów Polskiej Grupy Górniczej, gdy tylko ten będzie tam dostępny.

16.11.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |