Zmiany w tarnowskich strukturach PiS

 W tarnowskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości nastąpiły zmiany. Funkcję Przewodniczącego Zarządu Komitetu Terenowego przestał pełnić Ryszard Pagacz, a Pełnomocnikiem Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie została Magdalena Szwajkosz. Partia szykuje się na wybory.

 

Decyzją szefowej PiS okręgu nr 35 Anny Pieczarki, Pełnomocnikiem Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie została Magdalena Szwajkosz. Jednocześnie funkcję Przewodniczącego Zarządu Komitetu Terenowego przestał pełnić Ryszard Pagacz, który jest obecnie wicewojewodą Małopolski.
- Dziękujemy Panu Ryszardowi za ciężką pracę jako Przewodniczącego Zarządu. Jednocześnie wyrażam głęboką nadzieję na naszą dalszą, dobrą współpracę w ramach struktur. Zmiany organizacyjne mają do siebie to, że pobudzają ludzi do działania, dają nowe pomysły. A przed nowym pełnomocnikiem stawiam duże wyzwanie. Wierzę, że pani Magdalena wzniesie wiele pozytywnej energii – mówi Anna Pieczarka.

Magdalena Szwajkosz jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od 2008 roku, od 2018 roku pełniła funkcję sekretarza tarnowskiego PiS. – To wielka odpowiedzialność. Przed nami wybory parlamentarne, a zaraz po nich samorządowe. W mieście, gdzie PiS wygrywał w wyborach parlamentarnych i do Sejmiku Województwa Małopolskiego, a przegrał do Rady Miejskiej mamy sporo do przepracowania. Przed nami czas, by pokazać mieszkańcom, że mamy pomysł na Tarnów, mamy wizję rozwoju naszego miasta i jesteśmy w stanie ją zrealizować – mówi Magdalena Szwajkosz. – Dziękuję za wyróżnienie i biorę się do pracy – dodaje.

W lipcu szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dokonał zmian w strukturze organizacyjnej partii. Kraj podzielono na 94 okręgi, w przybliżeniu odpowiadające okręgom w wyborach do Senatu. To zaś sprawiło, że PiS w regionie tarnowskim został podzielony na dwa okręgi. Tarnów, powiat tarnowski i powiat dąbrowski to teraz okręg nr 35 w strukturach partii, a na jego czele stoi Anna Pieczarka. Pełnomocnicy okręgowi mają przed sobą zadanie przygotowania partii do nadchodzących wyborów.

 

 

22.11.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |