„Radosny” szczypiorniak

Blisko 80 bramek obejrzeli tarnowscy kibice piłki ręcznej, którzy przyszli obejrzeć spotkanie z Orłem Przeworsk. Tarnowianie wygrali pewnie, już do przerwy prowadząc różnicą 10 bramek. Unia zajmuje w ligowej tabeli czwartą lokatę mając po dziewięciu rozegranych meczach 13 punktów – o cztery mniej niż prowadzący w II lidze Grunwald Ruda Śląska.

Piłkarze ręczni Unii Tarnów pokonali na własnym parkiecie Orła Przeworsk 45:33, już do przerwy prowadząc różnicą 10 bramek (23:13). Unia rozpoczęła mecz od dwubramkowego prowadzenia, jednak przez pierwsze 20 minut, do stanu 12:9 toczyła się w miarę wyrównana gra. Później gospodarze panowali na parkiecie, tracąc do końca pierwszej połowy zaledwie trzy bramki.
Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla tarnowian, później goście odrobili część strat, niwelując różnicę do siedmiu bramek. W 39 minucie meczu wynik brzmiał 26:19, znowu jednak od tego momentu Unia uniemożliwiła gościom skuteczną grę, zdobywając w ciągu kilku minut siedem bramek, tracą tylko jedną. Gdy wynik meczu brzmiał 35:22, wszystko było już praktycznie rozstrzygnięte. Tarnowianie do końca meczu utrzymali bezpieczną przewagę na d rywalami z Przeworska.
Unia zajmuje na półmetku rozgrywek czwarte miejsce w tabeli II ligi. Tarnowianie wywalczyli w dziewięciu meczach 13 punktów i tracą do lidera – Grunwaldu Ruda Śląska cztery punkty.

Unia Tarnów – Orzeł Przeworsk 45:33 (23:13)
Bramki dla Unii: Bieś 12, Hudzik 7, Siedlik 6, Gąsior 5, Kras 5, Grzesik 4, Olszewski 4, Tokarski 1, Wojdyło 1.