Przegrana z mistrzem

Przez pierwsze 22 minuty meczu, obie drużyny grały jak równy z równym. Potem zdecydowanie dominowali gospodarze spotkania. W dwunastej serii PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali na wyjeździe z Łomżą Industria Kielce 25:40.

W dwunastej serii PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z Łomżą Industria Kielce i przegrali 25:40. Do 22 minuty spotkania tarnowianie byli równorzędnym rywalem dla mistrza Polski, ale końcówka pierwszej połowy należała już zdecydowanie do gospodarzy. Kielczanie rzucili w tym czasie dziewięć bramek, na co tarnowianie odpowiedzieli jedynie trafieniem Pawła Podsiadły. Do szatni Grupa Azoty Unia schodziła z ośmiobramkową stratą.

W 41 minucie, po czterech z rzędu celnych rzutach Michała Olejniczaka, przewaga najlepszej polskiej „siódemki” wzrosła do czternastu bramek (29-15), a w 47 minucie Eliot Stenmalm doprowadził do wyniku 33-17. W 59 minucie, po rzucie Igora Karacicia, kielczanie prowadzili 40-22. Trzy udane akcje Keisuke Matsuury pozwoliły ekipie trenera Tomasza Strząbały na nieznaczne zmniejszenie rozmiarów przegranej.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Patryk Małecki - Paweł Podsiadło 6, Taras Minotskyi 5, Keisuke Matsuura 4, Shuichi Yoshida 4, Jakub Sikora 2, Aliaksandr Bushkou 1, Jakub Kowalik 1, Michał Słupski 1, Ajdin Zahirović 1, Kenya Kasahara, Przemysław Mrozowicz, Albert Sanek, Marcin Wajda, Konrad Wątroba.