Punkty wyjechały z Bochni

Piłkarze ręczni BKS Stalprodukt Bochnia ulegli w meczu I ligi na własnym parkiecie drużynie Siódemka – Miedź Legnica 26:39. Szczypiorniści z Bochni zajmują w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek siódmą lokatę, z dziewięcioma punktami zdobytymi w 11 spotkaniach.

Zakończenie pierwszej rundy rozgrywek piłki ręcznej w Bochni nie wypadło zbyt efektownie – szczypiorniści BKS Stalprodukt ulegli spadkowiczowi z ekstraklasy – drużynie Siódemka – Miedź Legnica 26:39. Mecz został praktycznie rozstrzygnięty w pierwszej połowie, zakończonej rezultatem 8:21. Goście jako pierwsi zdobyli bramkę i utrzymywali prowadzenie przez cały mecz, choć w pierwszych minutach gospodarze starali się im dotrzymywać kroku. Po ośmiu minutach gry bochnianie przegrywali 3:6, po kwadransie gry wynik brzmiał 5:10. Później goście szybko powiększali przewagę, która po 20 minutach spotkania urosła do 11 goli. (7:18). W końcówce pierwszej połowy legniczanie dorzucili jeszcze kilka bramek i na przerwę schodzili prowadząc różnicą aż 13 goli.
W drugiej połowie gospodarzom udało się zmniejszyć przewagę do dziewięciu bramek w 50 minucie, ale w końcówce spotkania w bramce gospodarzy stanąć musiał zawodnik z pola – Maciej Kubisztal i wkrótce potem goście prowadzili już różnicą 14 bramek – 39:25. Ostatnią bramkę zdobyli jednak bochnianie i w ten sposób druga połowa meczu zakończyła się wynikiem remisowym, a cały mecz efektownym zwycięstwem gości.
BKS Stalprodukt zajmuje po pierwszej rundzie rozgrywek siódme miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami zdobytymi w 11 spotkaniach.

BKS Stalprodukt Bochnia – Siódemka Miedź Legnica 26:39 (8:21)
Bramki dla BKS: Chrabota 9, Balicki 6, Kubisztal 5, Rakoczy 5, Zacharski 1.