W Tarnowie dobiegło końca dwudniowe Forum Gospodarcze. Po debatach, spotkaniach i dyskusjach, nastąpiło podsumowanie i wręczenie okolicznościowych i symbolicznych nagród.
Uroczystą galą zakończyło się Forum Gospodarcze w Tarnowie. Po dwóch dniach debat, spotkań i wzajemnej wymiany doświadczeń, w których uczestniczyło niemal 400 przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki.nastąpiło podsumowanie oraz wręczenie okolicznościowych i symbolicznych nagród.
Decyzją Kapituły Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w kategorii Osobowość Roku, nagrodę otrzymał prof. dr hab. Igor Cependa, rektor Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka, w uznaniu za łączenie historii dwóch narodów – polskiego i ukraińskiego. Nagrodę wręczył Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Gospodarczego w Tarnowie. - Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Ostatnie dziewięć miesięcy potwierdza, że tworzymy nową społeczność. Można bardzo szybko zbudować relacje polityczne, ponieważ politycy zawsze patrzą w przyszłość i mogą się porozumieć. Bardzo trudno natomiast jest zbudować relacje międzyludzkie. Ten proces trwa przez lata. Od lutego byliśmy tysiące razy świadkami tego jak nasze społeczeństwa są sobie bliskie. W tych trudnych czasach to jest najważniejsze. Chciałbym zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby na wszystkich poziomach współpracy Polska i Ukraina były sobie bratnimi, żeby to, co wspólnie robimy było przykładem dla innych państw. Raz jeszcze dziękuję – mówił prof. Igor Cependa, odbierając nagrodę.
Nagroda Forum Gospodarczego w kategorii Firma Roku, została przyznana tarnowskiej firmie Servitech Waldemar Drozdowski. Jest to firma inżynieryjna z ponad 15-letnim doświadczeniem na globalnym rynku, specjalizująca się w rozwiązaniach dla szeroko pojętego sektora przemysłowego, współpracująca z największymi polskimi i międzynarodowymi korporacjami lotniczymi, samochodowymi, produkcyjnymi i energetycznymi, dostarczająca zaawansowane rozwiązania, maszyny, części, materiały i komponenty. Nagrodę z rąk prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli odebrał dyrektor ds. współpracy międzynarodowej Radosław Kruk.
Integralną częścią Forum Gospodarczego był hackathon „Tarnów – technologie przyszłości”. Trwający 36 godzin maraton programowania miał charakter edukacyjno-naukowy. W zmaganiach udział wzięło siedem zespołów konkursowych, których zadaniem było stworzenie aplikacji wspomagającej rozwój miasta Tarnowa lub ułatwiającej życie jego mieszkańcom. Decyzją jury, nagroda główna o wartości 10 tys. złotych została przyznana zespołowi w składzie Patryk Gruszowski oraz Michał Groński z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie za projekt „Modernizacja Tarnowskiej Karty Miejskiej – rozbudowanie funkcjonalności Tarnowskiej Karty Miejskiej o kolejne usługi na terenie miasta w szczególności aktywizujące partnerów komercyjnych oraz wprowadzenie karty dedykowanej turystom”. Kapituła przyznała także dwa wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych, które otrzymały: zespół Pauliny Radzik z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie za projekt „e-Parking – aplikacja wspomagająca i ułatwiająca wyszukiwanie wolnych miejsc parkingowych na terenie miasta ” oraz zespół Kacpra Batko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie za projekt „inTarnów – informator miejski wspomagający promocję wydarzeń odbywających się na terenie miasta”.