Przegrana na koniec rundy

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali u siebie z Chrobrym Głogów 23:25. Tym samym, na zakończenie pierwszej rundy spotkań PGNiG Superligi, tarnowianie klasyfikowani są na szóstej pozycji.

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zagrali u siebie z Chrobrym Głogów i przegrali 23-25 (12-13). Tym samym, na półmetku rozgrywek, tarnowianie klasyfikowani są na szóstej pozycji. Lepiej mecz rozpoczęli tarnowianie, którzy po rzutach Tarasa MinotskyiegoPawła Podsiadły, w 3 min prowadzili 2-0. Dwie minuty później było już jednak 2-2. W 9 min goście mogli objąć prowadzenie, ale wykonujący rzut karny Paweł Paterek uderzył nad poprzeczką. Mimo to, cztery minuty później, Chrobry prowadził 5-4. Po okresie gry bramka za bramkę, w 19 min notowano wynik 7-8. Chwilę później sędziowie w krótkim czasie wykluczyli z gry trzech zawodników Chrobrego i tarnowianie przez 27 sekund grali w potrójnej przewadze. Przy piłce był jednak wówczas Chrobry i nie padła w tym fragmencie meczu żadna bramka. W 24 min „siódemka” trenera Tomasza Strząbały prowadziła jednak 10-8. Dwie minuty później, po stracie graczy Chrobrego w ataku i rzucie Tarasa Minotskyiego, przewaga Grupy Azoty Unii wzrosła nawet do trzech bramek (12-9). Tarnowianie nie zdołali jednak jej utrzymać i do szatni zeszli z jednobramkową stratą.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego trafienia, grających w przewadze gości, po którym na tablicy pojawił się rezultat 12-14. Kolejne minuty znów należały do tarnowian.  Przy stanie 20-16, głogowianie zdobyli jednak trzy bramki z rzędu, a w 52 min było 21-21. Gospodarze na chwilę odzyskali jeszcze prowadzenie, ale w 57 min przegrywali 22-24. Trafienie Pawła Podsiadły pozwoliło tarnowianom na zmniejszenie strat do jednej bramki. Gdy do końca spotkania zostało 27 sekund, Patryk Małecki obronił rzut Oleksandra Tilte. Po czasie, na prośbę trenera Tomasza Strząbały, piłkę zgubił jednak Taras Minotskyi, a Chrobry przypieczętował wygraną trafieniem Wojciecha Styrcza.

W ligowych rozgrywkach nastąpi teraz przerwa spowodowana występem reprezentacji w styczniowych Mistrzostwach Świata. Kolejna, czternasta seria zaplanowana jest na pierwszy weekend lutego. Tarnowianie zagrają wówczas w swojej hali z Górnikiem Zabrze.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Patryk Małecki, Marek Bartosik – Paweł Podsiadło 7, Taras Minotskyi 5, Keisuke Matsuura 3, Ajdin Zahirović 3, Aliaksandr Bushkou 2, Shuichi Yoshida 2, Albert Sanek 1, Kenya Kasahara, Przemysław Mrozowicz, Jakub Sikora, Michał Słupski.