Ekipa na medal

Złotymi i srebrnymi medalami zakończyli sezon zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START. Podczas mistrzostw świata w portugalskim Monte Gordo, 5-osobowa ekipa wchodząca w skład reprezentacji Polski pięciokrotnie stawała na podium.

Zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START zakończyli sezon złotymi i srebrnymi medalami zawodów IWAS World Games w portugalskim Monte Gordo. 5-osobowa ekipa klubu START, wchodząca w skład reprezentacji Polski, aż pięciokrotnie stawała na podium tegorocznych mistrzostw świata. 2 złote medale wywalczyła Róża Kozakowska w konkursach rzutu maczugą oraz pchnięcia kulą w klasie F32. Srebrny medal w biegu na 200 m w klasie F35 zdobyła Ingrid Renecka. Srebrny krążek przypadł również Damianowi Ligęzie, który w konkursie pchnięcia kulą klasy F55 osiągnął wynik 10,82 m.

W sumie paralekkoatletyczna reprezentacja Polski wróciła z Portugalii z 4 miejscem w klasyfikacji medalowej. 26 polskich zawodników i zawodniczek podczas IWAS World Games 2022 wywalczyło łącznie 32 medale - 12 złotych, 14 srebrnych i 6 brązowych. - W naszej grupie nie ma limitów. Chętnie dźwigamy ciężary i jak widać, zwyciężamy – mówi Damian Ligęza.

Tarnowscy niepełnosprawni lekkoatleci nie osiadają na laurach. Wkrótce rozpoczną przygotowania do Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata Paryż 2023, które będą początkiem drogi do Igrzysk Paraolimpijskich.