XI Koncert Charytatywny - Cleo

 Byłby już trzynasty, ale przerwa wymuszona pandemią spowodowała, że w Skrzyszowie odbędzie się jedenasty koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie chorych, najmłodszych mieszkańców gminy. W tym roku gwiazdą estrady będzie Cleo, wcześniej posłuchać będzie można obchodzącego swoje dziesięciolecie zespołu Wasabi. Przede wszystkim jednak będzie można pomóc.

 

Po przerwie spowodowanej pandemia, w Skrzyszowie ponownie odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie  chorych, najmłodszych mieszkańców gminy. XI Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów zaplanowano na 29 stycznia. Początek o godzinie 19.00.

Na przestrzeni dziesięciu lat, na skrzyszowskiej scenie występowali: Łzy, Ira Feel,Pectus, Bracia, Ania Wyszkoni, Lady Pank, Andrzej Piaseczny, Dżem i Maryla Rodowicz. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Cleo, a jako suport wystąpi, obchodzący swoje dziesięciolecie, zespół Wasabi. Tradycyjnie już, w trakcie koncertu odbędzie się licytacja specjalnie na tą okazje przygotowanych przedmiotów. Na tegorocznej licytacji będzie ich pięć - obraz Wacława Onaka „Nasturcja”, obraz Teresy Szafrańskiej „Pejzaż”, obraz Jerzego Martynowa „Motyw z Prowansji – pole lawendy”, piłka z podpisami zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Klubowych Mistrzów Europy i wielokrotnych Mistrzów Polski, a także bardzo efektowny kosz z miodami i produktami pszczelimi od Koła Pszczelarzy w Szynwałdzie.

Dzięki dotychczasowym koncertom, do tej pory udało się zebrać ponad 800 tysięcy złotych, z czego, po odjęciu kosztów, do potrzebujących trafiło prawie 450 tysięcy złotych. Pomoc finansową otrzymało w sumie 46 osób, z przeznaczeniem na rehabilitację, specjalistyczne leczenie, niezbędny sprzęt medyczny, zakup leków czy dostosowanie pomieszczeń dla osoby niepełnosprawnej. W tym roku pieniądze zbierane będą dla sześciu osób, z których najmłodsza – malutki Hubert, ma zaledwie półtora roku. – Rok zaczynamy od pomocy drugiemu człowiekowi. Każda, najmniejsza nawet kwota jest niezmiernie ważna – mówi wójt Marcin Kiwior. Na zebraną kwotę złożą się wpływy ze sprzedanych biletów, licytacje oraz zbiórka do puszek, którą przeprowadzać będą w trakcie imprezy wolontariusze, członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów.

Optymizmem napawa fakt, że bilety na koncert bardzo dobrze się sprzedają. Wciąż jednak można je jeszcze kupić w każdej bibliotece na terenie gminy oraz online za pośrednictwem strony https://evently.pl/events/1659-xi-koncert-charytatywny-gmina-skrzyszow%C2%A0. Niewielka pula biletów będzie także dostępna w kasie tuż przed koncertem. Cena biletu – 50 złotych.

19.01.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |