Spotkań z historią Tarnowa odsłona pierwsza

 Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza 2 lutego na wykład Krzysztofa Moskala o początkach Tarnowa i życiu jego mieszkańców w średniowieczu. Wykład będzie pierwszym z cyklu „Spotkania z historią Tarnowa”.

 

W czwartek, 2 lutego, w Czytelni Czasopism Bieżących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie odbędzie się pierwszy wykład w ramach cyklu „Spotkania z historią Tarnowa”. Początek o godzinie 17.00. O początkach Tarnowa i życiu jego mieszkańców w średniowieczu opowiadał będzie znany tarnowski historyk Krzysztof Moskal. Wykład połączony będzie z promocją jego książki: „Spycimir herbu Leliwa, kasztelan krakowski i założyciel Tarnowa”.

„Spotkania z historią Tarnowa” to cykl, podczas którego przedstawione zostaną najciekawsze wydarzenia z dziejów miasta. Usłyszeć w nim będzie można o osobach, które miały decydujący wpływ na Tarnów, a także o najważniejszych ulicach, placach i budynkach, które stanowiły lub stanowią do dzisiaj jego substancję. Nie zabraknie też ciekawostek i pytań, na które jeszcze nie ma odpowiedzi.

Tematy kolejnych wykładów zaplanowanych na pierwsze półrocze to:

- Tarnów u progu nowożytności

- Tarnów w Rzeczpospolitej Obojga Narodów

- Tarnów galicyjski

- Tarnów w II Rzeczpospolitej i podczas okupacji niemieckiej

- Tarnów w okresie PRL

 

30.01.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |