Edyta Ropek i Jakub Pociecha z Pucharami Polski

We Wrocławiu odbyła się finałowa edycja Pucharu Polski 2009 w konkurencji wspinaczki na czas. Tarnowianka Edyta Ropek po raz dwudziesty ósmy w swojej karierze zwyciężyła w rywalizacji kobiecej w zawodach krajowych, tarnowianka okazała się również najlepsza w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w tej konkurencji. W rywalizacji mężczyzn Puchar Polski wywalczył Jakub Pociecha z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

We Wrocławiu najlepsi polscy wspinacze w konkurencji na czas rywalizowali w ostatniej eliminacji tegorocznego Pucharu Polski w tej konkurencji. Zawody rozegrane zostały w klasycznej formule – do klasyfikacji liczyła się suma czasów z dwóch dróg.
W rywalizacji kobiet po raz kolejny najlepsza okazała się tarnowianka Edyta Ropek. W biegu finałowym zawodniczka Tarnovii zmierzyła się z Moniką Prokopiuk, reprezentantką Skarpy Lublin. Był to najszybszy bieg rywalizacji kobiet na tych zawodach, Lublinianka uzyskała łączny wynik 30,28 s., Edyta wygrała z czasem 25,1 s. W biegu o trzecie miejsce również odbył się pojedynek tarnowsko – lubelski. Klaudia Buczek z Tarnovii pokonała Karinę Mirosław ze Skarpy.
W zmaganiach mężczyzn w biegu finałowym rywalizowali ze sobą zawodnik SMG Lubin Łukasz Świrk i zawodnik MKS Tarnovia Tomasz Oleksy. Na najwyższym stopniu podium stanął ostatecznie Łukasz Świrk. W walce o trzecie miejsce zmierzyli się zawodnicy tarnowskich klubów. Jędrzej Komosiński z KU AZS PWSZ Tarnów pokonał Macieja Kalitę z MKS Tarnovia.
We Wrocławiu wręczono również trofea w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2009. Po trzech eliminacjach - w Lublinie, Tarnowie i Wrocławiu w rywalizacji kobiecej zwyciężyła Edyta Ropek, na drugim miejscu uplasowała się Monika Prokopiuk, a trzecia była Klaudia Buczek. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Jakub Pociecha, zawodnik MKS Pałac Młodzieży Tarnów, tegoroczny Mistrz Polski, drugi był Łukasz Świrk, a na trzeciej pozycji uplasował się kolejny tarnowianin - Maciej Kalita.