Badmintoniści opanują Arenę Jaskółka

 Ponad 400 zawodników z 47 krajów weźmie udział w 45. edycja ORLEN Polish Open w Badmintonie czyli Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Turniej, który wystartuje 22 marca w tarnowskiej Arenie Jaskółka, jest ostatnią kwalifikacją przed czerwcowymi Igrzyskami Europejskimi w Krakowie.

 

W środę, 22 marca w Arenie Jaskółka Tarnów rozpocznie się ORLEN Polish Open w Badmintonie czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Turniej będzie ostatnią kwalifikacją przed czerwcowymi Igrzyskami Europejskimi w Krakowie. W zestawie startowym znalazło się aż 434 badmintonistów z 47 krajów świata.

Na tarnowskiej Arenie zobaczyć będzie można całą polską kadrę narodową. Polscy badmintoniści wystartują we wszystkich kategoriach. Najwięcej, bo 27, zaprezentuje się singlistów. jednak tylko dwoje z nich zobaczyć będzie można bezpośrednio w turnieju głównym, podobnie jak 5 par w deblu kobiet, mężczyzn i mikście. Pozostali Polacy rozpoczną turniej od kwalifikacji. W turnieju wystartuje w sumie 49 badmintonistów z Polski.

W turnieju gry pojedynczej z numerem 1 rozstawiony jest reprezentant Indii Sai Praneeth, a tuż za nim Duńczyk Victor Svendsen i Czech Jan Louda. Dziką kartę na grę w turnieju głównym otrzymał Mateusz Danielak (Ruch Piotrków Trybunalski). Z kolei w turnieju singlistek, „jedynką" jest reprezentantka Singapuru Jia Min Yeo, a z kolejnymi numerami Julie Jakobsen z Danii i Leonice Huet z Francji. Najwyżej sklasyfikowana Polka Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) również rozpocznie grę od turnieju głównego.
W grach podwójnych z numerem jeden rozstawione są azjatyckie pary z Tajwanu wśród mężczyzn i Indonezji wśród kobiet. W ubiegłorocznym ORLEN Polish Open na najwyższym stopniu podium stanęli badmintoniści z Hongkongu oraz Danii, natomiast w mikście reprezentanci Tajwanu. W tym roku jedynką w grze mieszanej są Kanadyjczycy.

Wśród mężczyzn w turnieju wystąpi polska para Paweł Śmiłowski (Hubal Białystok)/Szymon Ślepecki (ABRM Warszawa), w mikście Jan Wilczak (ABRM Warszawa) i Julia Stankiewicz (Hubal Białystok), natomiast wśród kobiet cztery polskie pary. Najwyżej sklasyfikowane są mistrzynie Polski Dominika Kwaśnik (Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle)/Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna). Pozostali Polacy rozpoczną turniej od kwalifikacji.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

 

Ramowy harmonogram imprezy:

22.03 (środa) – 23.03 (czwartek)

godz. 9.00-21.00 kwalifikacje,
24.03 (piątek)

godz. 9.00 finał kwalifikacji,

godz. 11.00 start turnieju głównego
25.03 (sobota)

godz. 9.00 ciąg dalszy turnieju głównego,

16.00 pojedynki ćwierćfinałowe
26.03 (niedziela)

godz. 9.00 pojedynki półfinałowe,

godz. 13.00 pojedynki finałowe (transmisja w TVP Sport)

 

18.03.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |