Wielkie sprzątanie Mościc

 W piątek, 21 kwietnia, Grupa Azoty wraz z Radą Osiedla Mościce po raz kolejny organizują akcję "Zbieram i Segreguję”, tym razem pod hasłem „Od Ciebie zależy więcej niż myślisz”. To inicjatywa w ramach Światowego Dnia Ziemi.  Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Tarnowa.

 

Zbigniew Paprocki, Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A. w piątek o godzinie 10.00 pod Centrum Sztuki Mościce zainauguruje akcję „Zbieram i Segreguję”, zorganizowaną przez Grupę Azoty i Radę Osiedla Mościce. Tereny zielone na osiedlu Mościce będą przez cały dzień sprzątane przez mieszkańców, pracowników Grupy Azoty, przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich.

Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na kwestie właściwej segregacji odpadów, a konkretnie odpowiedzialnego postępowania z materiałami nadającymi się do recyclingu: metalem, szkłem, papierem, a w szczególności z tworzywami, których producentem jest Grupa Azoty. Wszystkie działania zaplanowane w ramach wydarzenia mają uświadamiać, jak wiele zależy od nas i naszych właściwych wyborów, w których kierujemy się troską o środowisko.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że każdy może mieć swój udział w dbaniu o środowisko i przytaczają dane, zgodnie z którymi w Polsce rocznie zużywa się 400 milionów aluminiowych puszek, które można powtórnie przetworzyć oraz wykorzystać i to nieskończenie wiele razy. Sześć puszek ze złomu to oszczędność energii równej spaleniu jednego litra paliwa. Natomiast puszka zostawiona w lesie staje się śmiertelną pułapką dla dziesiątek owadów, małych zwierząt w tym gadów i płazów. W ramach akcji podobne informacje prezentowane będą również w kontekście innych materiałów nadających się do recyklingu – cel to pokazanie, jak duże efekty mogą dawać codzienne, nawet drobne działania.

Dla wszystkich uczestników piątkowej akcji przygotowane zostaną materiały niezbędne do sprzątania, tj. worki i rękawiczki.

 

19.04.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |