Kongres z udziałem skrzyszowianki

 Kilkuset przedstawicieli Młodzieżowych Rad Gmin z całej Polski wzięło udział w rekrutacji do uczestnictwa w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych. W gronie 70 zwycięzców znalazła się Aleksandra Partyka, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów.

 

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie i jednocześnie Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów Aleksandra Partyka została zakwalifikowana do udziału w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych, który odbędzie w dniach 26-28 maja w Lublinie.

Organizatorami Kongresu są przedstawicielstwo Komisji Europejskiej o raz Biuro Parlamentu Europejskiego. Udział w kongresie to ogromny sukces. W rekrutacji wzięło udział kilkuset członków Młodzieżowych Rad Gmin i Miast z terenu całego kraju. Ocenie podlegały kompetencje merytoryczne, wiedza o Unii Europejskiej oraz jakość przygotowanych wydarzeń o charakterze informacyjno-edukacyjnym, poświęconych tematyce przyszłości Europy. Aleksandra Partyka znalazła się w elitarnym gronie 70 uczestników, z których tylko sześciu jest z Małopolski.

 

Fot.www.skrzyszow.pl

10.05.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |