Bonjour France

 W muzyczną podróż zaprasza 26 maja Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. W ramach cyklu Musica Ars Amanda, artyści zabiorą słuchaczy do Francji.

 

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają 26 maja o godzinie 12.00 na koncert w ramach Musica Ars Amanda  Podczas koncertu Bonjour France, muzycy zabiorą słuchaczy do Francji. Bilety na koncert kosztują 10 zł. Zgłoszenia przyjmuje Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej tel. 14 600 00 16, e-mail: biuro@centrumpaderewskiego.pl

Musica Ars Amanda (łac. „Pokochaj sztukę muzyczną”, albo „Muzyka – Sztuka, którą warto pokochać”) to zainicjowany w 1982 roku cykl koncertów symfonicznych skierowanych zarówno do młodzieży szkolnej i licealnej, jak i dorosłych, będący mozaiką stylów i form muzycznych, podczas których publiczność ma okazję poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów, solistów i utalentowanych rówieśników. Słuchacze dowiadują się również wielu ciekawych informacji na temat wykonywanej muzyki za sprawą słownych prelekcji podczas wydarzenia, a także atrakcyjnych folderów informacyjnych zawierających omówienie repertuaru i informacje o wykonawcach. W sezonie artystycznym 2022/2023 koncerty z cyklu Musica Ars Amanda przenosić będą słuchaczy w różne miejsca na świecie prezentując kulturę, tradycję oraz ciekawostki z różnych stron Europy.

W koncercie Bonjour France wystąpi: Orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod dyrekcją Szymona Naściszewskiego z udziałem flecisty Jana Krzeszowca.

W programie Maurice Ravel, Jaques Ibert, Francis Poulenc,

 

 

18.05.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |