Ostatnia porażka sezonu

Choć gra była bardzo wyrównana, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów przegrali na wyjeździe 25-29 (13-16) z Chrobrym Głogów. Tarnowianie kończą sezon na siódmej pozycji w tabeli PGNiG Superligi, notując jedenaście zwycięstw i piętnaście porażek.

W meczu otwierającym ostatnią, dwudziestą szóstą, serię spotkań PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała na wyjeździe 25-29 (13-16) z Chrobrym Głogów. Tarnowianie zakończyli sezon na siódmej pozycji, notując jedenaście zwycięstw i piętnaście porażek.

Początkowe minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry, a prowadzenie kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk. W 7 min, po rzucie Pawła Podsiadły, było 3-2 dla ekipy trenera Tomasza Strząbały. Cztery minuty później po dwóch bramkowych akcjach Pawła Paterka, gospodarze wygrywali 5-3, a w 14 min Keisuke Matsuura, trafiając z linii 7 metrów, wyprowadził „Jaskółki” na prowadzenie 6-5. Jeszcze w 24 min notowano wynik 11-11, a dwie minuty później tarnowianie przegrywali tylko 12-13. W końcówce stracili jednak trzy bramki z rzędu i do szatni schodzili z trzybramkową stratą.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego trafienia głogowian, ale w 37 min, po rzucie Michała Słupskiego, Grupa Azoty Unia przegrywała tylko 16-17. Kolejne trzy bramki zdobyli jednak gospodarze i w 40 min na tablicy pojawił się rezultat 20-16. Po okresie wyrównanej gry, głogowianie znów rzucili trzy bramki z rzędu i w 47 min wygrywali już 24-18. Bramka Aliaksandra Bushkoua i dwa gole Shuichi Yoshidy pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do trzech „oczek” (24-21 w 51 min), trzy minuty później Grupa Azoty Unia przegrywała jednak 21-26. Końcowe fragmenty przyniosły grę bramka za bramkę i mecz zakończył się czterobramkową wygraną Chrobrego.

Pierwszoplanową postacią meczu był bez wątpienia Paweł Paterek. 23-letni skrzydłowy Chrobrego do przerwy zdobył 10 bramek, a zakończył spotkanie z dorobkiem 14 trafień. Wygrana z Grupą Azoty Unią zapewniła Chrobremu czwartą lokatę w końcowej klasyfikacji PGNiG Superligi.