Przegrana na własnym torze

 W niedzielę, 21 maja, odbyła się kolejna runda w 2. Lidze Żużlowej. W Na Stadionie Miejskim w Mościcach Unia Tarnów podejmowała zespół Optibet Lokomotiv Daugavpils. Do tej pory Daugavpils na wyjazdach radził sobie słabo. W Tarnowie wygrał 47:43.

 

W niedzielę żużlowcy Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowali Optibet Lokomotiv Daugavpils i choć gospodarze wydawali się być faworytem, lepsi ostatecznie okazali się goście. Mecz zaczął się od upadku w ferworze walki Oskara Bobera, który zdołał jednak uratować remis w biegu. Kolejne dwa biegi potoczyły się jednak po myśli ekipy Optibet Lokomotivu i mimo podwójnej wygranej gospodarzy na koniec pierwszej serii, to Łotysze mieli dwupunktową zaliczkę. Po równaniu toru powiększyli przewagę do ośmiu punktów. Potem, ku uciesze kibiców, strata tarnowian zaczęła maleć, ale radość była przedwczesna. W odrabianiu strat z pewnością nie pomogła taśma powracającego do ścigania Matica Ivačiča, awaria motocykla Williama Drejera i aż trzy upadki Marko Lewiszyna. O ile Ukrainiec nie miał szczęścia do toru, o tyle, mimo taśmy, świetne wyniki zanotował Matic Ivačič. Słoweniec w sześciu startach zdobył aż 14 punktów i był bez wątpienia najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Stanisława Burzy. Mianem najskuteczniejszego wśród przyjezdnych pochwalić się mógł natimiast Nick Morris, który był bliski zdobycia kompletu punktów, lecz w ostatnim biegu staną mu na drodze  Słoweniec z Unii. Przed biegami nominowanymi Łotysze prowadzili 42:36, zwycięstwo zapewnili sobie w biegu 14. Mecz zakończył się przegraną tarnowian 43:47.

 

Unia Tarnów:

Oskar Bober (3,1,2*,W) 6+1, Matic Ivačič (3,T,3,2,3,3) 14,  Marko Lewiszyn W,2,W,3,W) 5, Patryk Rolnicki (0,0,-,-,-) 0, René Bach (1,3,3,3,1*,1) 12+1, William Drejer (2,2*,0,1,1) 6+1, Mateusz Gzyl (0,0,0) 0, Jan Heleniak NS

 

22.05.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |