Nie tym razem

Tym razem nie udało się stanąć na podium Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Podczas zawodów w Salt Lake City, z ekipy AZS ANS Tarnów najbliższa tego była Natalia Kałucka, kończąc rywalizację w „czasówce” na piątej pozycji.

Reprezentantom AZS ANS Tarnów nie udało się tym razem stanąć na podium Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Podczas zawodów w Salt Lake City najbliższa tego była Natalia Kałucka, kończąc rywalizację w „czasówce” na piątej pozycji. Natalia w kwalifikacjach zajęła, z rezultatem 6.959 s, szóstą lokatę. W pierwszej rundzie wyeliminowała reprezentantkę Korei Południowej, Jimin Jeong, w drugiej po bardzo zaciętej walce uległa Desak Made Rita Kusuwa Demi, przegrywając z reprezentantką Indonezji o trzy setne sekundy. Szybciej od swojej bliźniaczej siostry pobiegła w kwalifikacjach Aleksandra Kałucka, uzyskując wynik 6.84 s i ustępując pola tylko rekordzistce świata, Aleksandrze Mirosław. Niestety, w pierwszej rundzie przytrafił się jej słabszy wynik i niespodziewana porażka z Francuzką Manon Lebon. Ostatecznie tarnowianka ukończyła zawody na dziewiątej pozycji.

Trzecia z zawodniczek AZS ANS Tarnów, Anna Brożek zakończyła swój start w kwalifikacjach. Rezultat 8.695 s dał jej trzydziestą drugą lokatę w końcowej klasyfikacji.

Do czołowej szesnastki nie udało się również awansować Marcinowi Dzieńskiemu, który z czasem 5.677 s uplasował się na dwudziestym dziewiątym miejscu.