60 lat Świerczkowiaków

 Centrum Sztuki Mościce zaprasza 3 czerwca na  koncert jubileuszowy z okazji 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy taneczne, w przygotowanym specjalnie na tą okazję programie.

 

Zespół działa nieprzerwanie od 1963 roku. Wraz ze zmianą ustrojową przechodził różnorodne formy organizacyjne, począwszy od Zespołu reprezentacyjnego Zakładów Azotowych – dzisiejszej Grupy Azoty, Zespołu Reprezentacyjnego Tarnowa, zespołu działającego w ramach Mościckiej Fundacji Kultury, po dzisiejszy status grupy działającej w Centrum Sztuki Mościce Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego. Wytrwał i nieustannie się rozwija dzięki zbiorowej i indywidualnej pasji zarówno członków amatorów jak i niezwykłemu zaangażowaniu profesjonalnej kadry. Świerczkowiacy specjalizują się w niezwykle bogatym folklorze Małopolski i są ekspertami w folklorze Krakowiaków Wschodnich. Kostiumeria zespołu mieści setki oryginalnych, w większości ręcznie wykonanych, kostiumów. Świerczkowiacy reprezentowali Polskę w kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach, odbyli 57 podróży zagranicznych do 19 krajów, w których odwiedzili 150 miast. Zostali laureatami ponad trzydziestu nagród i wyróżnień.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza 3 czerwca o godzinie 17.00 na  koncert jubileuszowy z okazji 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy taneczne, w przygotowanym, specjalnie na ten koncert, programie.

Bilety w cenie  40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) są do kupienia online oraz w kasie CSM.

 

28.05.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |