Wakacje z teatrem

 W pierwsze dni wakacji tarnowski teatr zaprasza dzieci do udziału w warsztatach teatralnych, których zwieńczeniem będzie występ na prawdziwej scenie. Zapisy przyjmowane będą do 15 czerwca.

 

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie rusza z zapisami na warsztaty teatralne, które od lat przyciągają do placówki wesołą gromadkę dzieciaków. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 8 do 12 lat, które chciałyby wystąpić na teatralnej scenie, lubią ruch, taniec, pracę zespołową jak i indywidualną.
Podczas pięciodniowych warsztatów dzieci będą uczestniczyć w zajęciach aktorskich, muzycznych oraz plastycznych. W świat teatru młodych uczestników wprowadzi aktorka tarnowskiej sceny Monika Wenta, która zaprosi młodych uczestników w teatralną podróż i będzie przewodniczką po świecie wyobraźni i improwizacji. Zajęcia będą realizowane także we współpracy z muzykiem i kompozytorem Piotrem Niedojadło oraz Agnieszką Jasielec, która poprowadzi zajęcia plastyczne.
Podczas kilkudniowych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawami improwizacji teatralnej, roli muzyki i plastyki w teatrze. Dzieci będą mogły szlifować swój talent wokalny i muzyczny, popracują między innymi nad interpretacją utworów, czy emisją głosu. W planie zajęć znajdują się także m.in. aktorskie czytanie tekstu, ćwiczenia rytmiczne, zabawy aktorskie, ćwiczenia z ruchu scenicznego, nauka śpiewania, praca z akompaniatorem.
- Najważniejszym celem warsztatów jest zbudowanie relacji między uczestnikami, a wspólnie spędzony czas zostanie poświęcony kreatywnemu inspirowaniu do twórczego myślenia. Podczas warsztatów dzieci będą mogły zobaczyć, że teatr to świetna, inspirująca zabawa. Nauczą się współpracy w grupie i poznają nowych kolegów. Rozwiną się ruchowo, plastycznie i muzycznie – mówi Małgorzata Mikos, pracownik biura promocji. Finałem warsztatów będzie występ uczestników przed publicznością.
Warsztaty odbywać się będą w dniach od 26 do 29 czerwca w godzinach 0.)) – 15.00, a ostatni z nich, z finałowym występem potrwa od godziny 10.00 do godziny 16.00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 520 zł, w tym obiadowy catering. Zapisy i płatność przyjmowane są w Biurze Promocji i Organizacji Widowni, tel. 14 688-32-87, 784-976-025, do 15 czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  www.teatr.tarnow.pl.

 

31.05.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |