Aula poświęcona

Podczas wizyty w Tarnowie kardynał Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie poświęcił nową aulę Wyższego Seminarium Duchownego. Aula WSD w Tarnowie to profesjonalnie wyposażona, klimatyzowana, piętrowa, sala o powierzchni użytkowej 1641 m2. Na parterze znajduje się widownia z 321 miejscami siedzącymi i sceną, na pierwszym piętrze balkon i dwie galerie.

20 listopada kardynał Zenon Grocholewski poświęcił nową aulę Wyższego Seminarium Duchownego. To nowoczesna sala, w której odbywać się będą m.in. koncerty i przedstawienia teatralne oraz seanse filmowe.
Aula WSD w Tarnowie została zaprojektowana w 1997 roku przez nieżyjącego już inż. Jacka Sumarę i jego syna, inż. Tomasza Sumarę. Budowę obiektu rozpoczęto w 1999 roku, a na początku tego roku zaczęły się prace wykończeniowe. - Aula powstała dzięki finansowemu wsparciu biskupa tarnowskiego, kapłanów i wiernych diecezji oraz licznych darczyńców z zagranicy - mówi ksiądz Jacek Nowak, rektor tarnowskiego seminarium.

Przed wejściem do sali, w holu umieszczono mozaikę, która przedstawia postać Jana Pawła II. Obok wizerunku papieża zostały umieszczone słowa, jakie Ojciec święty skierował 9 grudnia 2000 roku do tarnowskich alumnów pielgrzymujących do Rzymu: - Drodzy Alumni! Budujcie seminaryjną wspólnotę na fundamencie braterstwa, modlitwy, rozważania słowa Bożego i Eucharystii. Świat was potrzebuje! Nieście Ewangelię do ludzi naszych czasów.

Aula to profesjonalnie wyposażona, piętrowa, sala o powierzchni użytkowej 1641 m2. Na parterze znajduje się widownia z 321 miejscami siedzącymi i sceną, na pierwszym piętrze balkon i dwie galerie. Wokół auli oraz w piwnicach znajdują się pomieszczenia techniczne, toalety, garderoby, dekoratornia i rekwizytornia.

Sala jest klimatyzowana. Aula seminaryjna jest obecnie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Tarnowie. Została wyposażona w nowoczesne urządzenia techniczne, nagłośnieniowe i oświetleniowe i może służyć jako sala konferencyjna, sala widowiskowo – teatralna oraz jako sala kinowa.
21.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |