Pojedźmy jak za dawnych lat

 We wrześniu z Tarnowa można będzie pojechać na wycieczkę pociągiem w klimacie retro. Pasażerom towarzyszyć będzie zespół muzyczny i animatorzy w strojach z epoki. Choć do wyjazdu pociągu jest jeszcze sporo czasu, warto już teraz kupić bilet, bo te znikają błyskawicznie.

 

Za miesiąc z Tarnowa wyruszy retro pociąg. Do sprzedaży trafiły bilety na cztery kursy.  W tym roku pociąg pojedzie m. in. na trasie Tarnów – Żabno – Tarnów dawną Szczucinką. Wyjazdy z Tarnowa zaplanowano 9 i 10 września. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę pociąg wyruszy z dworca o godzinie 13.30, do Żabna ma dotrzeć o godzinie 14.18. Powrót do Tarnowa o godzinie 15.40.

Z kolei kurs do Tuchowa (także 9 i 10 września) prowadzić będzie trasą kolejową nr 96 położoną w Dolinie Białej, przez Łowczówek i Pleśną. Pociąg wyruszy z Tarnowa o godzinie 10.00. Na miejscu parowóz pojawi się o n 10.46. Szacowany powrót na tarnowski dworzec o godzinie 12.20.

Uczestnicy będą mogli przejechać się lokomotywą parową TKt48-191, Ty2-911 lub Ty42-107 ze składem zabytkowych wagonów z lat 30-60. XX wieku. W trakcie przejazdu podróżni mogą liczyć także na liczne atrakcje. Pojawi się zespół muzyczny, będą obecni też animatorzy w historycznych strojach z XIX i XX wieku.

Bilety w cenie 45 zł można kupić na stronie kolejegalicyjskie.pl. Warto zaopatrzyć się w nie już terza, ponieważ co roku szybko się wyprzedają.

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przygotowało też inne trasy, które nie prowadzą przez Tarnów. Retro pociągiem będzie się można przejechać np. przez Dolinę Popradu (na malowniczej trasie do Muszyny) czy z Nowego Sącza do Biecza historycznymi fragmentami Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Tutaj ceny biletów są wyższe.

 

03.08.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |