Plon niesiemy, plon

 W sobotę, 19 sierpnia, w Pogórskiej Woli rozpoczną się XXVII Dożynki Gminne gminy Skrzyszów. Oficjalne uroczystości odbędą się w niedzielę, 20 sierpnia, rozpocznie je msza święta, po której nastąpi obrzęd dożynkowy.

 

Gmina Skrzyszów zaprasza na XXVII Dożynki Gminne, które odbędą się w Pogórskiej Woli, w dniach 19-20 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.00 animacjami dla dzieci i warsztatami śpiewanego chleba. Odbędzie się także pokaz pojazdów zabytkowych oraz występ duetu akordeonistów.

Oficjalne uroczystości odbędą się w niedzielę, 20 sierpnia. Rozpocznie je o godzinie 15.00 msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Pogórskiej Woli. Następnie, na placu przy szkole podstawowej, nastąpi otwarcie imprezy, obrzęd dożynkowy, występ chóru Moderato, koncert zespołu Pieśn i i Tańca „Chorzów”, koncert zespołu Weź Nie Pytaj, pokaz maszyn rolniczych i wiele innych atrakcji. Na zakończenie, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, odbędzie się zabawa taneczna. Szczegółowy program znajduje się na stronie

https://gckib-skrzyszow.pl/aktualnosci/xxvii-dozynki-gminne/

14.08.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |