Dożynki w gminie Tarnów

 W niedzielę, 20 sierpnia, na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów. Na scenie pojawią się Marcin Daniec oraz Zenon Martyniuk z zespołem.

Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w gminie Tarnów 20 sierpnia. Rozpocznie je o godzinie 14.00 polowa Msza Święta. Następnie Zespół Folklorystyczny Bobrowianie wykona obrzęd dożynkowy, a poszczególne sołectwa gminy zaprezentują się w Gminnym Konkursie Wieńca Dożynkowego. Zgodnie z tradycją, ceremoniom dożynkowym przewodniczyć będą Starosta i Starościna - przedstawiciele rolników i przedsiębiorców. W tym roku funkcję tą pełnić będą - Marek Rzepka z Woli Rzędzińskiej oraz Małgorzata Skórka z Poręby Radlnej.
Podczas Dożynek prezentować się będą poszczególne miejscowości – każde sołectwo zaprosi uczestników do degustacji potraw, które zostaną przygotowane przez lokalne społeczności i Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie też darmowy poczęstunek od samorządu. Na uczestników czekać będą atrakcje - wesołe miasteczko, kiermasz produktów tradycyjnych, loteria fantowa z nagrodami, lot balonem, park zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami i wiele innych.

Na scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, a o godzinie 18.15 pojawi się znany i lubiany kabaret Marcina Dańca. Godzinę później zaplanowano Muzyczny Jubileusz Gminy Tarnów, a o 20.15 wystąpi legenda disco polo – Zenon Martyniuk. Po koncercie, około godziny 21.00 rozpocznie się biesiada taneczna z zespołem Feniks.16.08.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |