Dzień Sybiraka

 W niedzielę, 17 września, przy Pomniku Ofiar Stalinizmu w Tarnowie odbędą się uroczystości związane z 84. rocznicą agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystościom towarzyszyć będzie koncert Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

 

Mszą św. odprawioną o godzinie 15.00, w niedzielę, 17 września rozpoczną się w Tarnowie uroczystości związane z 84. rocznicą agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Po mszy odprawionej w tarnowskiej katedrze, nastąpi przemarsz uczestników uroczystości ulicami Wałową i Lwowską, pod Pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów. Po zakończeniu części oficjalnej, około godziny 17.00 rozpocznie się koncert Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej pod dyrekcją Haliny Dyczek.

Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej powstał w 1991 roku z inicjatywy Haliny Dyczek. Zrzesza uczniów limanowskich szkół podstawowych i średnich. Aktywnie uczestniczy w życiu parafii oraz  miasta Limanowa, biorąc udział w uroczystościach religijnych, patriotycznych a także środowiskowych.


15.09.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |