Spotkanie z Katarzyną Zechenter

 Na wieczór poetycki z Katarzyną Zechenter, poetką i historykiem literatury i kultury polskiej, zaprasza 19 września Bibliotek Pedagogiczna w Tarnowie. Spotkanie poprowadzi Urszula Bartoszewska, wstęp wolny.

 

We wtorek, 19 września, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza na wieczór poetycki z Katarzyną Zechenter. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17.00, poprowadzi Urszula Bartoszewska. Wstęp wolny.

Urodzona w Krakowie Katarzyna Zechenter jest poetką oraz historykiem literatury i kultury polskiej. Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a przed wyjazdem na studia doktoranckie do USA pisała artykuły traktujące o XVIII-wiecznych pisarzach regionu świętokrzyskiego. Jej praca doktorska dotyczyła twórczości Tadeusza Konwickiego. Po ukończeniu studiów wykładała literaturę polską na University of Kansas, następnie przeniosła się do Wielkiej Brytanii.

Wiersze pisze zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Za wydany w 2019 roku zbiór „Tam i tutaj” otrzymała - w kategorii najlepsza książka roku - Nagrodę Literacką Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie.

 

17.09.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |