Zmarła Krystyna Broda

21 listopada zmarła Krystyna Broda. Była m. in. wicewojewodą tarnowskim w latach 1990 – 1994, radną Sejmiku Województwa Małopolskiego drugiej i trzeciej kadencji z listy Platformy Obywatelskiej, przewodniczącą Rady Społecznej Szpitala Świętego Łukasza w Tarnowie.

W nocy 21 listopada zmarła Krystyna Broda, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego w latach 2002 – 2008. Była absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończyła studia prawnicze, odbyła również studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej. W latach 1990 -1994 sprawowała urząd wicewojewody tarnowskiego, później pracowała m.in. w Fabryce Silników Elektrycznych Tamel S.A. i Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W 2002 została wybrana w skład sejmiku małopolskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Po zakończeniu kadencji ubiegała się o reelekcję i ponownie weszła w skład sejmiku.

Pracował w komisjach: Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z za granicą oraz Statutowo – Prawnej.

W latach 2004 – 2006 przewodniczyła Radzie Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Była również członkiem prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, przewodniczącą Rady Społecznej Śzpitala Świętego Łukasza w Tarnowie i wiceprzewodniczącą Rady Społecznej Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
21.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |