Szczepienia lisów

 W sobotę, 23 września, na terenie województwa małopolskiego rozpocznie się akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka będzie rozrzucana z samolotów i wykładana ręcznie. Podczas spacerów po lesie należy zachować ostrożność.

 

Od 23 września do 3 października na terenie województwa małopolskiego  przeprowadzana będzie akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka rozrzucana będzie z samolotów i wykładana ręcznie.  W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

- nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki,

- przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartym ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

- każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

- w okresie szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu, nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

 

 

 

22.09.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |