Pierwszego pacjenta przyjęto tu 15 listopada 1993 roku, gdy kolejne oddziały dopiero się tworzyły. Dzisiaj jest ich dwadzieścia dwa. Szpital Wojewódzki im. Świętego Łukasza w Tarnowie obchodzi jubileusz trzydziestolecia istnienia.
Trzydziestolecie istnienia obchodzi Szpital Wojewódzki im. Świętego Łukasza w Tarnowie. Z tej okazji w hallu głównym 22 września odsłonięto pamiątkową tablicę, a w Centrum Sztuki Mościce odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono ordery i odznaczenia państwowe, odznaki honorowe ministra zdrowia i województwa małopolskiego, statuetki „Świętego Łukasza” oraz medale szpitala świętego Łukasza. Pierwszego pacjenta – na oddział anestezjologii i intensywnej terapii – przyjęto w tarnowskim szpitalu 15 listopada 1993 roku. Do końca tego roku uruchomiono jeszcze osiem oddziałów: neurologii, okulistyki, laryngologii, dziecięcy, wewnętrzny I z ośrodkiem dializ, chirurgii ogólnej, urologii i kardiologii – razem 339 łóżek i 14 stanowisk do hemodializy. Obecnie, jak podaje oficjalna strona szpitala, placówka prowadzi lecznictwo zamknięte na 709 łóżkach i funkcjonują w niej 22 oddziały.
Z okazji jubileuszu, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela skierował do dyrektorki szpitala Anny Czech, list gratulacyjny. Na jej ręce złożył wyrazy uznania i szacunku dla wszystkich, którzy tworzyli szpital od podstaw i tych, którzy dzisiaj kształtują jego wizerunek i renomę. Podziękował także wszystkim pracownikom medycznym za ratowanie ludzkiego życia, zaangażowanie w leczenie, codzienną troskę o dobro pacjenta oraz utrzymywanie wysokich standardów w opiece nad chorymi.
- Trzydziesta rocznica uruchomienia szpitala jest okazją do podsumowań, refleksji nad dokonaniami, ale także okazją do planowania ambitnych zamierzeń na przyszłość. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza jest bardzo znaczącą placówką w systemie opieki zdrowotnej nie tylko dla mieszkańców Tarnowa, ale również regionu tarnowskiego i ościennych. Potencjał, który zbudowani tutaj w ciągu minionych 30 lat jest imponujący i stanowi podstawę do dalszych działań, które będą odpowiedzią na obecne i przyszłe potrzeby związane z ochroną zdrowia mieszkańców – można przeczytać w liście gratulacyjnym.