Wokół zbiornika Korzeń

 Niedaleko Tarnowa pojawi się nowa atrakcja dla spacerowiczów i rowerzystów.  Gminie Skrzyszów udało się pozyskać pieniądze na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wokół zbiornika Korzeń, miejsca urokliwego, lubianego i chętnie odwiedzanego.

 

Gmina Skrzyszów otrzymała bardzo oczekiwane dofinansowanie do budowy ścieżki pieszo-rowerowej wokół zbiornika Korzeń. Gmina do budowy gotowa była już od dawna -  posiadała wszystkie niezbędne zezwolenia, a na przeszkodzie stały tylko pieniądze, a raczej ich brak. Teraz będzie można ogłosić przetarg i ruszyć z budową. Projekt zakłada wybudowanie ścieżki tak, by zbiornik można było w całości objechać lub obejść dookoła. Wzdłuż ścieżki pojawią się ławeczki, stoły piknikowe, stanica rowerowa i kosze na śmieci, a parking i drogę od niego do ścieżki oświetlać będą stylowe latarnie. To jeszcze nie koniec planów samorządu związanych z tym miejscem. Kolejnym krokiem ma być stworzenie tu ogrodu z roślinami ze wszystkich kontynentów.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, które wyniosło w sumie prawie 2,5 miliona złotych, pozwoli też na budowę  boiska sportowego w Ładnej, w pobliżu szkoły podstawowej. Wielofunkcyjne boisko przeznaczone będzie do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i siatkówkę. Obiekt zostanie odwodniony, oświetlony oraz ogrodzony i połączony ze szkołą chodnikiem.

.

25.09.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |