Sobota z misiem

 Na „Sobotę z pluszowym misiem” zaprasza najmłodszych Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. W sobotę, 25 listopada, na uczestników czekać będą: misiowy quiz, wykreślanki, karmienie Misia Zdzisia, tworzenie zakładek, a także slalom z misiem.

 

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora „Teddy” Roosevelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy jego towarzysz łowów postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię przedstawił na rysunku w „The Washington Post” Clifford Berryman. Jednym z czytelników gazety był sklepikarz z Brooklynu, Morris Mitchom, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci - pluszowego misia. Za specjalnym pozwoleniem prezydenta nazwał go Teddy.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w sobotę, 25 listopada, Dział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie zaprasza dzieci do lat 10 do swojej siedziby przy ulicy Staszica 6 na „Sobotę z pluszowym misiem”. O godzinie 10.00 rozpoczną się zajęcia z cyklu „Rodzinna sobota w bibliotece”, podczas których na uczestników czekać będą: misiowy quiz, wykreślanki, karmienie Misia Zdzisia, tworzenie zakładek, a także slalom z misiem.

 

17.11.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |