Fake news o wyrównaniu świadczenia „500+”

 W internecie pojawiły się doniesienia o rzekomym wyrównaniu świadczenia wychowawczego z kwoty 500 zł do 800 zł za okres od sierpnia do grudnia tego roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega – to fake news. Żadnego wyrównania nie będzie.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega - informacja o wyrównaniu świadczenia „500+” do kwoty 800 zł od sierpnia do grudnia 2023 roku, jest fałszywa.

Informacje na temat rzekomego wyrównania świadczenia pojawiły się ostatnio w przestrzeni Internetu. Do ZUS zgłaszają się osoby, które chcą w tej sprawie złożyć udostępniany w mediach społecznościowych wniosek.

ZUS przypomina więc, że wysokość świadczenia wychowawczego do końca 2023 roku to 500 zł na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Od 1 stycznia przyszłego roku świadczenie „500+” zmieni się w „800+”. ZUS zrobi to automatycznie, nie trzeba składać żadnego wniosku. Od przyszłego roku uprawnione osoby otrzymają wypłaty w nowej wysokości i zostaną o tym poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Wniosek o świadczenie wychowawcze, jak i inne świadczenia rodzinne, jest tylko elektroniczny i złożyć go można przez aplikację mZUS, portal PUE ZUS, portal Emp@tia albo bankowość elektroniczną.

 

 

28.11.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach samorządowych?
| | | |