OS.SO

 W sobotę, 2 grudnia, w Domu Kultury Westerplatte w Tarnowie wystąpi Zuzanna Ossowska z zespołem. Koncert zatytułowany „Szymborska – Zachwyt i Rozpacz”, poświęcony będzie postaci i twórczości noblistki. Wstęp wolny.

 

W ramach setnej rocznicy urodzin noblistki Wisławy Szymborskiej, w Domu Kultury Westerplatte w Tarnowie odbędzie się koncert upamiętniający jej postać i twórczość. W sobotę, 2 grudnia o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert Zuzanny Ossowskiej (OS.SO), która wraz z zespołem wystąpi z repertuarem „Szymborska – Zachwyt i Rozpacz”. - Chciałam w przystępnej formie przybliżyć słuchaczom mniej znaną twórczość noblistki i podkreślić aktualność jej poezji -  mówi OS.SO, która jest literaturoznawczynią i kompozytorką. Utwory prezentowane na koncercie zaaranżowano m.in. na fortepian preparowany, wiolonczelę, instrumenty perkusyjne i tradycyjne instrumenty indonezyjskie.

Koncert jest organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie, Dom Kultury Westerplatte i Tarnowskie Centrum Kultury.

29.11.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach samorządowych?
| | | |