Radia, radyjka - wystawa

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza 4 grudnia na otwarcie wystawy „Radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi”. Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane radia z czasów dwudziestolecia międzywojennego i okresu PRL. Wybrane, bo cała kolekcja liczy kilkaset obiektów. Wystawa czynna będzie do 7 kwietnia.

 

„Radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi” to tytuł wystawy, na otwarcie której zaprasza 4 grudnia o godzinie 17.00 Muzeum Okręgowe w Tarnowie przy Rynku 3.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi z Szerzyn, posiadającego w swoich zbiorach radia z czasów dwudziestolecia międzywojennego i okresu PRL. Cała kolekcja obejmuje kilkaset obiektów, które były zbierane przez lata. Pokazanie całości jest wręcz niemożliwe, dlatego na wystawie zaprezentowane zostaną te najciekawsze. Będzie można zobaczyć m.in. odbiornik kryształkowy wyprodukowany w Polsce w 1935 r., radio które było tworzone z myślą o armii niemieckiej, pochodzące z austriackiej fabryki Nikolausa Eltza oraz odbiorniki pochodzące z polskich zakładów DIORA w Dzierżoniowie i Zakładów Radiowych im. Marcina Kasprzaka w Warszawie. W kolekcji znajdują się także gramofony, patefony, magnetofony, telewizory i przyrządy służące do naprawy radioodbiorników. Wystawa, której kuratorką jest Karolina Fudyma, czynna będzie do 7 kwietnia.

 

02.12.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |