Czas dla innych

 Mam czas i chcę pomóc – pod takim hasłem odbędzie się akcja, organizowana w Domu Kultury Westerplatte. To propozycja dla osób, które są gotowe obdarować swoim czasem osoby starsze. Spotkanie w sprawie wolontariatu prowadzonego przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, odbędzie się we wtorek, 5 grudnia.

 

We wtorek, 5 grudnia, w Domu Kultury Westerplatte w Tarnowie o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób, które chciałyby przystąpić do wolontariatu. Poprowadzi je koordynatorka regionalna Stowarzyszenia mali bracia Ubogich – Paulina Augustyniak. Organizacja realizuje wolontariat towarzyszący na rzecz samotnych seniorów w 12 miastach w Polsce. W Tarnowie będzie można dołączyć do działającej już grupy 22. wolontariuszy. Górna granica wieku nie ma znaczenia – najstarsza wolontariuszka stowarzyszenia ma 70 lat.

Jak tłumaczą pomysłodawcy akcji, czasami wystarczy sama obecność, by pomóc. By zostać wolontariuszem trzeba mieć ukończone 18 lat, nie być karanym i najważniejsze - mieć do dyspozycji przynajmniej dwie godziny tygodniowo. Wolontariusze mogą liczyć na szkolenia, warsztaty, superwizje oraz spotkania integracyjne. Towarzysząc osobom starszym, otrzymuje się dofinansowanie do biletów kulturalnych na wspólne wyjścia (np. do kina, teatru, na wystawę itp.).

 

02.12.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach samorządowych?
| | | |