Gwardia pokonana

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów pokonali Corotop Gwardię Opole 29:26 w meczu 16.serii rozgrywek ORLEN Superligi. MVP spotkania został Patryk Małecki.

W środę, 13 grudnia, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów, w ramach 16. serii rozgrywek ORLEN Superligi zmierzyli się u siebie z Corotop Gwardią Opole.

Choć wynik meczu otworzył zawodnik gości, pierwsza połowa okazała się bardzo  wyrównana. Bramki padały niemal naprzemiennie i nawet w osłabieniu obie drużyny grały w tym samym czasie. Ukłon za cenne interwencje należy się niewątpliwie Patrykowi Małeckiemu. Pierwsze trzydzieści minut gry zakończyło się prowadzeniem gospodarzy 15:13.

Po zmianie stron „Jaskółki” włączyły wyższy bieg. W pewnym momencie przewaga gospodarzy urosła do sześciu punków i na tablicy, ku uciesze kibiców, pojawił się  wynik 22:16. W końcówce meczu “Gwardziści” podjęli próbę odrabiania strat, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Ostatecznie trzy punkty do ligowej tabeli dopisali tarnowianie, zwyciężając 29:26. MVP spotkania został Patryk Małecki.

Unia: Wysocki, MałeckiZdobylak 5, Sanek 1, Podsiadło 7, Małek, Bushkou 4, Smolikau, Adamski 1, Słupski 3, Parovinchak 5, Kucharzyk 2, Sikora 1, Mrozowicz, Tokar