Koniec Barbary Nowak

 Kończą się siedmioletnie rządy Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty. Ministra edukacji Barbara Nowacka zapowiadaną wymianę kadr zaczęła od Krakowa nie bez powodu. Dymisja małopolskiej kurator oświaty ma znaczenie nie tylko personalne, ale symboliczne.


Barbara Nowak stanowisko małopolskiego kuratora oświaty objęła w 2016 roku i stała się szybko najbardziej znaną spośród wszystkich kuratorów, głównie ze względu na kontrowersyjne wypowiedzi i budzące wątpliwości decyzje. Kurator dała się poznać ze zdumiewających czasami wpisów w mediach społecznościowych, ale swoją krucjatę prowadziła, niestety, także poza nimi. Bez skrupułów usuwała ze szkół  niewygodnych nauczycieli i krytyków pisowskiej reformy edukacji. Tylko przez pierwsze dwa lata urzędowania Barbary Nowak, połowa wszystkich postępowań dyscyplinarnych, jakie wszczęto w szkołach w całym kraju, dotyczyła Małopolski.

Dzisiaj rządy Barbary Nowak dobiegły końca. Ministra edukacji Barbara Nowacka odwołała ją z funkcji małopolskiej kurator oświaty. - Czarny czas dla edukacji,  średniowiecze, które próbowano zaprowadzić w postaci pani kurator Barbary Nowak, właśnie się skończyło. Dziś podpisałam odwołanie pani kurator z pełnienia funkcji - powiedziała podczas konferencji prasowej Barbara Nowacka. - To dobra wiadomość dla szkół, bo pani Nowak zajmowała się tym, czym nie powinna zajmować się kurator. Wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar oznajmił, że chętnych do dostarczenia kurator Nowak pisma odwołującego ją ze stanowiska, było wielu. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, p.o. kuratora oświaty w Małopolsce będzie pełnić Gabriela Olszowska.

 

 

 

 

15.12.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |