Konserwator zabytków odwołany

 Piotr Turkiewicz nie jest już Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar odwołał go ze stanowiska 27 grudnia. Jego obowiązki, do czasu powołania nowego konserwatora, wykonuje zastępca.

 

Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar z dniem 27 grudnia, na wniosek Generalnej Konserwator Zabytków, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bożeny Żelazowskiej, odwołał ze stanowiska Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dr. inż. arch. Piotra Turkiewicza. Działania zostały podjęte na podstawie art. 91 ust. 1a ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Do czasu powołania nowego konserwatora zabytków, jego obowiązki wykonuje zastępca (zgodnie z zasadami funkcjonowania Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie).

- Zgodnie z wnioskiem Generalnego Konserwatora Zabytków, wczoraj nastąpiły zmiany personalne na stanowisku Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jak mówi ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, wojewódzkiego konserwatora zabytków powołuje wojewoda na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków, wskazujący kandydata na to stanowisko. Zaznaczam, że wsłuchując się w głosy klientów Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie, dostrzegam potrzebę pogłębionej analizy funkcjonowania tej jednostki i wdrożenia usprawnień prowadzonych tam postępowań – mówi wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.

 

 

28.12.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |