Pamięć i Tożsamość dla Elżbiety Stepskiej-Kot

 Elżbieta Stepska-Kot, działaczka społeczna, pedagog, autorka wierszy i wspomnień z czasów gehenny w Kazachstanie, mieszkanka Skrzyszowa, otrzymała nagrodę „Pamięć i Tożsamość”. Nagrodę, w imieniu laureatki, odebrała w Filharmonii Krakowskiej dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

 

W Filharmonii Krakowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród osobom, które wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie twórczości artystycznej i kulturalnej, a także działającym na rzecz wzmacniania poczucia tożsamości narodowej Polaków oraz zachowania historii regionu. Nagrodę „Pamięć i Tożsamość” otrzymała m.in. Elżbieta Stepska-Kot, działaczka społeczna, pedagog, autorka wierszy i wspomnień z czasów gehenny w Kazachstanie. Po powrocie do Polski w 1946 roku zamieszkała najpierw w Szynwałdzie, a następnie w Skrzyszowie, gdzie mieszka do chwili obecnej. Przez 34 lata pracowała w szkole w Skrzyszowie, przechodząc wszystkie etapy kariery zawodowej – od sekretarki do dyrektora szkoły. Po przejściu na emeryturę poświęciła się pracy społecznej. Do dzisiaj uczestniczy w wielu spotkaniach z młodzieżą, z organizacjami środowiskowymi i niepodległościowymi. Za swą działalność uhonorowana licznymi prestiżowymi odznaczeniami i wyróżnieniami. Jest autorką artykułów i wspomnień publikowanych w prasie oraz autorką książek m.in. „Ballada syberyjska”, "Okaleczone dzieciństwo”, „Moja myśl” i „Opowiedz mi, Babciu, jak to było dawniej”.

Nagrodę "Pamięć i Tożsamość" w imieniu Elżbiety Stepskiej-Kot odebrała dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie Danuta Flaumenhaft.

 

 

29.12.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |