Zmiany, zmiany, zmiany

Zmieniają się kadry w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Od 1 stycznia 2024 roku stanowisko dyrektora generalnego MUW obejmie Lucyna Gajda. Wojewoda wręczył także akty powołania nowym dyrektorom wydziałów.

 

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar spotkał się z dyrektorami wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby poinformować ich o kolejnych zmianach kadrowych. – Spotykam się z państwem, aby przedstawić zmiany kadrowe, o których zadecydowałem. Mają one charakter ewolucji, a nie rewolucji. Zależy mi na takim ich przebiegu oraz zachowaniu pełnej ciągłości realizowanych przez państwa zadań. Jednocześnie podkreślam, że będę kładł duży nacisk, aby Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie był urzędem otwartym, profesjonalnym, szeroko wykorzystującym swój potencjał i służącym obywatelom – mówił wojewoda podczas spotkania.
Główna zmiana, to zmiana na stanowisku dyrektora generalnego MUW, które od 1 stycznia 2024 roku obejmie Lucyna Gajda. – Jestem przekonany o szerokich kompetencjach pani dyrektor Lucyny Gajdy – dotychczasowej wieloletniej dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich (wcześniej Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców). Jako urzędnik mianowany pani dyrektor zna urząd oraz administrację od podszewki oraz słynie ze swojego profesjonalizmu, a także pasji, z jaką wykonuje każde powierzone jej zadanie. Ma wiedzę, osobowość, umiejętność budowania i szerokie kompetencje. Życzę powodzenia w realizacji nowych zadań wynikających z objęcia stanowiska dyrektora generalnego MUW. Jestem przekonany, że będzie to konstruktywna i merytoryczna współpraca – zarówno dla mnie, jak i dla całego zespołu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie – mówił wojewoda Klęczar. – To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie, a zarazem trema. Mam świadomość ciążącej na mnie odpowiedzialności i wagi zadań realizowanych w naszym urzędzie. Pracuję tu 21 lat i muszę powiedzieć, że ja kocham ten urząd. Dołożę wszelkich starań, aby Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie dalej był postrzegany jako wiodący w kraju, a nasze zadania realizowane były sprawnie i na najwyższym poziomie – zadeklarowała nowa dyrektor generalna. Wojewoda wręczył również akt powołania nowemu dyrektorowi biura wojewody. Będzie nim Łukasz Krzysztofik. Z kolei stanowisko II dyrektora Wydziału Administracji i Logistyki obejmie Nina Sapa.


Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

29.12.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |