To już dwunasty taki koncert

 To będzie już dwunasty koncert, z którego dochód przekazany zostanie na pomoc chorym dzieciom z terenu gminy Skrzyszów. Tym razem środki trafią do Szymona, Huberta, Kasi, Wiktorii, Miłosza i Jakuba. Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora odbędzie się 11 lutego, a na scenie Viki Gabor i Golec uOrkiestra.

 

W niedzielę, 11 lutego, już po raz 12. odbędzie się Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora. Dochód z wydarzenia, jak zawsze, przekazany zostanie na pomoc chorym dzieciom z terenu gminy. W tym roku, dzięki koncertowi, wsparcie otrzyma szóstka maluchów – Szymon, Hubert, Kasia, Wiktoria, Miłosz i Jakub. O tym, że dzieci potrzebują pomocy, przekonywać nie trzeba. Wystarczy wiedzieć, że zmagają się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, padaczką lekooporną, wadą mózgu, niedosłuchem i zaburzeniami równowago oraz zespołem Aicardiego-Goutieresa.

Koncerty Charytatywne od początku cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Skrzyszów i regionu tarnowskiego. Dzięki wytężonej pracy, wsparciu darczyńców i sponsorów, udało się wypromować wydarzenie, które rozpoznawalne jest w całym regionie tarnowskim. W ramach wydarzenia na skrzyszowskiej scenie zaprezentowały się do tej pory m.in. Ania Wyszkoni, Lady Pank, Dżem, Cleo i Maryla Rodowicz.

W tym roku na skrzyszowskiej scenie zagrają zespoły, których utwory niejednokrotnie zajmowały najwyższe miejsca na krajowych listach przebojów. Jako pierwsi zaprezentują się Vida Duo. Następnie przed skrzyszowską publicznością wystąpi zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 – Viki Gabor. Jako ostatni do zabawy zaprosi zespół, który zasłynął z takich przebojów jak „Lornetka”, „Słodycze” czy „Ściernisco” czyli Golec uOrkiestra.

Elementem, którego nie może zabraknąć w trakcie skrzyszowskiego wydarzenia jest licytacja. Wśród przekazanych przedmiotów są obrazy malarzy związanych z tarnowskim środowiskiem artystycznym - Teresy Szafrańskiej i Wacława Onaka. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się także przedmioty związane ze sportem – klubowa koszulka Bartosza Kapustki z podpisami zawodników Legii Warszawa oraz motocykl żużlowy (wystawowy) przekazany przez medalistę Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu Bartłomieja Kowalskiego. Oprócz tego  licytowane będą: obraz podarowany przez Koło Łowieckie Dzik w Tarnowie, kosz miodów od Koła Pszczelarzy w Szynwałdzie, voucher na dwugodzinną przejażdżkę pojazdami zabytkowymi ufundowany przez ArchSolution Donata Młynarska, ręcznie robione serwety (KGW Szynwałd) oraz Anioł na Desce wykonany przez Natalię Onak-Turaj.

Do tej pory w trakcie wszystkich koncertów zebrano ponad 932 700 zł. Po odjęciu kosztów, zysk przekazany został na rzecz 52 mieszkańców gminy Skrzyszów (483 322,52 zł). Dzięki zebranym środkom zorganizowano turnusy rehabilitacyjne, konsultacje u specjalistów, zakupy leków, udało się też dostosować pomieszczenia dla osób  z niepełnosprawnościami. Wszystkie koncerty są skrupulatnie rozliczane, a wyniki akcji publikowane są na stronie internetowej Urzędu Gminy
w Skrzyszowie (www.skrzyszow.pl).

Wydarzenie, jak co roku, organizowane jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów, Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie oraz organizacje pozarządowe z terenu gminy Skrzyszów – KGW w Szynwałdzie, KGW w Ładnej, KGW „Czerwone Korale” w Łękawicy, Klub Kobiet Kreatywnych Gracja, Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie, Stowarzyszenie Mój Szynwałd wraz z Klubem Seniora+ „Pogodny Klubik” oraz Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Skrzyszów.

Głównym sponsorem XII Koncertu Charytatywnego jest 3W Dystrybucja Budowlana, Tadmar Centrum Instalacji. Patronat medialny nad koncertem objęli: Kurier Tarnowski, RDN Małopolska, Temi Galicyjski Tygodnik Informacyjny, Tarnowska.tv, Ryglice-Okolice Lokalny portal informacyjny, Gazeta Krakowska nasze miasto, Tygodnik Miasto i Ludzie, Super Galicja, tarnowskieinfo.pl, Ilustrowany Kurier Codzienny IKC, Koncertowy Tarnów i okolice, Starnowa.tv, Imprezowy Region.

 

 

12 Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora

Niedziela, 11 lutego, hala sportowa przy szkole podstawowej w Skrzyszowie.

Bilet - 50 zł (www.evently.pl, Urząd Gminy w Skrzyszowie, biblioteki na terenie gminy Skrzyszów)

Program wydarzenia:

godz. 17.00 - otwarcie bram

godz. 18.00 - rozpoczęcie koncertu - Vida Duo

godz. 18.30 - Viki Gabor

godz. 19.00 – licytacja

godz. 19.30 - Golec uOrkiestra

 

 

 

30.01.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |