Rock Sympho Show

 Legendarne rockowe hity XX i XXI wieku w oryginalnej reinterpretacji ukraińskiej orkiestry crossover – Prime Orchestra, znajdą się w repertuarze koncertu Rock Sympho Show. Koncert odbędzie się w Arenie Jaskółka Tarnów 27 lutego. Bilety są już w sprzedaży.

 

Muzyczne show pod znakiem rocka odbędzie się 27 lutego w Arenie Jaskółka Tarnów. W programie koncertu znajdą się legendarne rockowe hity XX i XXI wieku w oryginalnej reinterpretacji ukraińskiej orkiestry crossover – Prime Orchestra.

Jak zapowiadają organizatorzy, będą to dwie godziny czystej muzycznej adrenaliny wyprodukowanej na scenie przez 35 muzyków i wokalistów. Prime Orchestra to współczesne wydanie orkiestry, która wykonuje cover i mash-upy światowych hitów i ścieżek dźwiękowych w autorskiej aranżacji i „pakuje” je w żywy obraz.

Publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. hity grup The Prodigy, Nirvana The Beatles, Deep Purple, Coldplay, AC/DC, Queen, Metallica, Kiss, Led Zeppelin.

– Skład orkiestry XXI wieku jest już daleki od klasyki: zespół rockowy, wokaliści, zespół chóralny, zespoły smyczkowe, dęte i perkusyjne, a nawet efekty dźwiękowe DJ na żywo – można przeczytać na stronie organizatorów.

Bilety na koncert do nabycia TU.

Prime Orchestra to jednak nie tylko świetna muzyka. Zespół zawsze koncertuje na rzecz Ukrainy. Podczas występów członkowie orkiestry opowiadają publiczności o okropnościach wojny i swoich osobistych doświadczeniach. Organizują także zbiórki pieniędzy.  Dzięki koncertom orkiestra przesłała dziesiątki ton produktów spożywczych, przekazała 50 generatorów prądu, sprzęt medyczny i zaopatrzenie dla osób niepełnosprawnych, wysyłała także lekarstwa, ubrania czy żywność dla dzieci. Za środki zebrane podczas koncertów, orkiestra kupiła w Niemczech dwie karetki pogotowia i wysłała je do ratowania życia ludzi i zwierząt w obwodzie charkowskim. Zakupiła i przekazała sprzęt medyczny dla ośrodka rehabilitacyjnego Nezlamni we Lwowie i specjalny autobus z hydrowindą i symulatorami rehabilitacyjnymi do przywracania sprawności ruchowej dla osób po amputacjach, leczonych w Kijowskim Szpitalu Klinicznym. Jesienią zakupiono także autobus z napędem na cztery koła dla charkowskich wolontariuszy z organizacji pozarządowej „Piatyhatky-BAM” na misje ewakuacyjne na wschodzie Ukrainy. Pomoc finansową orkiestry otrzymał także ośrodek logopedyczny dla dzieci „Neuronchiki” w mieście Irpin. Niedawno zakupiono i wysłano sprzęt medyczny dla ambulansu organizacji pozarządowej „X-traverse”, nowy sprzęt rehabilitacyjny dla ośrodka „Niezłomny” oraz trzy samochody ewakuacyjne dla ratowników medycznych Sił Zbrojnych Ukrainy. - Nie tylko gramy muzykę, my opowiadamy historie. Historie o tym, jak żyjemy, jak kochamy, jak walczymy. Chcemy, aby nasi widzowie nie tylko nas słuchali i oglądali, ale także mogli nas poczuć, wczuć się w nas. Chcemy, aby nasze występy były nie tylko rozrywką, ale także inspiracją, wsparciem, solidarnością, misją – mówi dyrygent Prime Orchestra, Denys Doroshenko.

 

 

 

10.02.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |