Walka na sztukę

 Dwa spektakle tarnowskiego teatru – „Lekkość” i "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", wezmą udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Spektakle "Lekkość" w reż. Wiktora Stypy oraz "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" w reż. Moniki Czajkowskiej, przygotowane przez tarnowski teatr, zostały przyjęte do 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i powalczą z innymi spektaklami z całej Polski. - Konkurs organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego obchodzi w tym roku swój jubileusz i cieszymy się, że po raz kolejny możemy prezentować nasze spektakle, tym bardziej, że są to nasze nowe propozycje, które miały premiery w roku 2023 a skierowane są do naszych młodszych odbiorców - komentuje Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to historia o odwadze i poszukiwaniu swojej drogi w życiu. Każda z dziesięciu skarpetek przeżywa własną historię i każda chce zmienić swój los, a nie być tylko kolejną skarpetą w koszu na brudną bieliznę. O tym, czy któryś tarnowski spektakl zakwalifikował się do finału konkursu, wiadomo będzie na początku maja. Komisja artystyczna do 30 kwietnia  obejrzy wszystkie zgłoszone spektakle, a do 10 maja wyłoni finalistów.

15.02.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |