Uśmiechnij się

 Aura nieco się popsuła i po słonecznych świętach pojawił się deszcz. Ale i on ma swoje zalety. W Tarnowie, na zmoczonych deszczem chodnikach, można wypatrzyć optymistyczne przesłania i komunikaty. Wodne murale namalowane zostały w 50 różnych miejscach.

 

„Hej Ty! Uśmiechnij się!”, „Liczy się pogoda ducha”, „Nie bój się jutra, niech jutro obawia się Ciebie” - te i inne hasła w podobnym, pozytywnym tonie, pojawiły się na chodnikach Tarnowa. W 50 różnych miejscach zostały namalowane wodne murale z optymistycznymi komunikatami. Teksty widoczne są dopiero wtedy, gdy zostaną zmoczone przez deszcz. Pomysł na wodne murale, podobnie jak szlak maszkaronów, zrodził się w Urzędzie Miasta Tarnowa. Jego wykonanie możliwe było dzięki grantowi norweskiemu. - Po wielu testach farb i kształtów, które odbywały się na urzędowych parkingach, powstała lista haseł, znaków, piktogramów szeroko konsultowana i wybierana przez ludzi. Szukaliśmy też uczęszczanych lokalizacji z dobrym podłożem, będących własnością miasta i bezpiecznych dla ruchu pieszych – informuje zastępczyni prezydenta Tarnowa, Agnieszka Kawa.

Za projekt graficzny tych napisów odpowiada plastyk miejski Jacek Adamczyk. Rada Muralowa, Konserwator Zabytków oraz Zarząd Dróg i Komunikacji, akceptowali ostateczne grafiki i ich lokalizacje. Hasła na chodnikach mają podnieść przechodnia na duchu w złą pogodę. Znalazły się śmieszne komunikaty, jak „Błąd 404, słońca nie odnaleziono”, optymistyczne, jak „Twój uśmiech przepędzi chmury” czy odnoszące się do miejsc, w których się znajdują, np. „Radość jest muzyką duszy” nieopodal ZSM. Przy kilku przejściach dla pieszych pojawiło się też przypomnienie „Zerknij!”.

 

02.04.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |