Nowa Rada Miejska w Tarnowie

 W Tarnowie wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym prezydentem. Wiadomo jednak, jak będzie wyglądał skład Rady Miejskiej. Wiadomo też, że ponad połowy tarnowian nie interesują wybory.

 

Wiadomo już, że w Tarnowie konieczna będzie druga tura wyborów. W pierwszej najlepszy wynik uzyskał Jakub Kwaśny z Naszego Miasta Tarnów (44,54 proc.), na drugim miejscu znalazł się Henryk Łabędź z Prawa i Sprawiedliwości (30,83 proc.). Wyjaśniła się jednak kwestia składu Rady Miejskiej. Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość zdobyły po osiem mandatów. Z KO w radzie zasiadać będą: Agnieszka Danielewicz, Ewa Jasiak, Zbigniew Kajpus, Edyta Kowalska, Małgorzata Mękal, Sebastian Stepek, Grzegorz Światłowski oraz Piotr Wardzała. PiS reprezentować będą: Maciej Aleksander, Mirosław Biedroń, Józef Gancarz, Stanisław Klimek, Henryk Łabędź, Sebastian Mucha, Seweryn PartyńskiAdam Sajdak. Nasze Miasto Tarnów będzie miało pięciu przedstawicieli: Grażynę Barwacz, Dominika Gondka, Jakuba Kwaśnego, Macieja WłodkaTomasza Żmudę. W Radzie Miejskiej znajdzie się też dwóch radnych z komitetu Tak dla Tarnowa – Krzysztof RodakRyszard Żądło. Frekwencja w wyborach wyniosła w Tarnowie 46,7 proc.

08.04.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |