Ostateczne starcie

 W Tarnowie dobiega końca długa kampania samorządowa. W niedzielę, 21 kwietnia, mieszkańcy miasta ponownie udadzą się do urn, by wybrać jednego z dwóch pozostałych na placu boju kandydatów. W wyborach zmierzą się Jakub Kwaśny i Henryk Łabędź.

 

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w Tarnowie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Komisje wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 21.00, czasu jest więc dużo. Cisza wyborcza rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę o północy i potrwa do niedzieli do godziny 21.00, czyli do momentu zamknięcia komisji.

W wyborach zmierzą się Jakub Kwaśny (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska) oraz Henryk Łabędź (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość). W pierwszej turze wyborów lepszy wynik należał do Jakuba Kwaśnego, który uzyskał 44,54 proc. Na Henryka Łabędzia zagłosowało wówczas 30,83 proc. tarnowian.

Do lokali wyborczych iść trzeba. Nawet, jeśli ktoś nie ma swojego wyraźnego faworyta, ma jeszcze całe dwa dni by o kandydatach tego i owego się dowiedzieć, jeśli nie dowiedział się do tej pory. Ale przede wszystkim należy użyć własnego rozumu. To, co tu i teraz, nie wzięło się przecież znikąd, o czym kandydaci zdawali się w tej kampanii zapominać. A ostatecznie zawsze pozostaje wybór mniejszego zła. Wybory mniejszego zła opanowaliśmy w Polsce do perfekcji.

19.04.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |