Z Odrą Opole 0:1

Piłkarze Bruk-Betu Termalica Nieciecza przegrali na własnym boisku z Odrą Opole 0:1. Drużyna z Opola do Niecieczy jechała w roli faworyta spotkania, a po ostatnich zwycięstwach wśród piłkarzy i kibiców zaczęły pojawiać się marzenia o awansie do Ekstraklasy.

W meczu 29. kolejki Fortuna 1. Ligi, Odra Opole wygrała 1:0 w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą. To trzecie zwycięstwo Odry z rzędu i sytuacja w tabeli zaczyna się robić ciekawa. Po słabym początku roku, Odra w ostatnich kolejkach zaczęła regularnie punktować i do Niecieczy jechała do w roli faworyta. Ostatnie zwycięstwa z GKS-em Katowice i Chrobrym Głogów  sprawiły, że piłkarze z Opola tracili tylko 2 punkty do strefy barażowej i znów zaczęli myśleć o awansie do Ekstraklasy. Z kolei Bruk-Bet zaliczył fatalne ostatnie tygodnie. Drużyna z Niecieczy dysponuje wprawdzie dobrą kadrą, ale nie przekłada się to na wyniki. Już od samego początku meczu więcej konkretów było po stronie Odry. W efekcie goście wyszli na prowadzenie już w 16. minucie, gdy strzałem z pierwszej piłki popisał się Jakub Szrek. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy mieli kilka sytuacji strzeleckich, żadnej jednak nie wykorzystała. Do końca spotkania Odra dobrze broniła wyniku, a gospodarze nie potrafili skruszyć zaciekłej i zorganizowanej obrony gości.

Dzięki wygranej Odra chwilowo wskoczyła na 6. miejsce barażowe, ale może je stracić w przypadku remisu lub wygranej Górnika Łęczna z GKS-em Katowice.

Bruk-Bet Termalica: Loska - Spendlhofer, Biedrzycki, Putiwcew - Zawijskyj, Nowakowski (46 Trubeha), Karasek (77 Deisadze), Dombrowskyj, Wolski (46 Wacławek) - Jakubik (46 Jędrasik), Fassbender (48 Wróbel).